رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت تعیین و تکلیف نرخ گروه یک کالاهای لبنی در بازار اظهار کرد: اگرچه ستاد تنظیم بازار تا پایان اسفند ماه گذشته باید نرخ کالاهای گروه یک محصولات لبنی از قبیل شیر، ماست و پنیر را براساس هزینه تمام شده و دفاتر قانونی شرکت ها مشخص می‌کرد، اما به سبب تمایل دولت به حفظ تورم کمتر از ده درصد و اثر سو افزایش قیمت در تورم این امر صورت نگرفت. بلاتکلیفی کارخانه ها از تاخیر دراعلام نرخ گروه یک کالاهای لبنی

به گفته وی؛ با توجه به افزایش حقوق و دستمزد و هزینه های تولید احتمال افزایش نرخ محصولات لبنی در بازار وجود دارد، به طوریکه هم اکنون کارخانه های لبنی منتظر تصمیم نهایی ستاد تنظیم بازار هستند.

باکری ادامه داد: بنده تا این لحظه اطلاعی از تصمیم ستاد تنظیم بازار ندارم و منتظر تصمیمات وزیر و ستاد تنظیم بازار در ۳۱ فروردین هستیم تا براساس برنامه، تکلیف کارخانه ها مشخص شود.

دبیر انجمن صنایع لبنی در پاسخ به این سوال که احتمال افزایش نرخ خرید شیرخام از دامداران وجود دارد، بیان کرد: با توجه به افزایش نرخ نهاده های دامی متاثر از نوسان نرخ دلار، بدون شک دامداران مطالباتی دارند که انتظار می رود براساس افزایش هزینه های تولید تغییر و تحولی در نرخ کالاهای گروه یک اتفاق بیفتد.

وی حداکثر نرخ خرید هر کیلو شیرخام از دامداران را هزار و ۴۴۰ تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و درخواست دامداران باید منتظر ماند و دید که دولت در نهایت چه تصمیماتی را اتخاذ می‌کند.

دیدگاه شما